informacje szczegółowe


Aleksandar Ćirlić – ur. 1984 r. Polsko-serbski muralista, kulturoznawca. Współzałożyciel nieistniejącej grupy artystycznej Czuły Bodziec Graficzny, specjalizującej się w miejskich akcjach partyzanckich. Ma na swoim koncie wiele realizacji w przestrzeni publicznej, wystaw zarówno zbiorowych jak i indywidualnych. W swojej twórczości posługuje się głównie techniką szablonu, lawirując na krawędzi sztuki naiwnej i poezji konkretnej. Eksperymentuje ze starymi technikami fotograficznymi i filmowymi (slajd, polaroid, film 8mm).  Zajmuje się także projektowaniem i przetwórstwem mebli, lamp i innych przedmiotów użytku codziennego.

Kontakt:
email: dada17@wp.pl
telefon: (+48) 508 164 328

Strony:

www.przedmiotyiobrazy.blogspot.com – prezentacja twórczości
www.aleksandarcirlic.blogspot.com -  blog pisany „ręcznie”


Dotychczasowe osiągnięcia

2013
- organizacja i produkcja wystawy pod tytułem Etnografia/Animacja/Sztuka. Nierozpoznane wymiary rozwoju kulturalnego, prezentującej dokonania Kolektywu Terenowego w czasie projektów Trzy bieguny, Miejsce wspólne, Prolog i Etnografia/Animacja/Sztuka, w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

2012
- uczestnictwo (animator/muralista) w projekcie Etnografia/Animacja/Sztuka we wsiach Broniów i Ostałówek na południowym Mazowszu.
- udział w imprezie Szablon Dżem 7, prezentującej dokonania młodych twórców street-artu.

2011
- współ-organizacja wystawy dokumentującej projekt Prolog w warszawskiej galerii Kordegarda.
- uczestnictwo (animator/muralista/twórca projektu kinowego) w projekcie Prolog we wsiach Broniów i Ostałówek na południowym Mazowszu.
- wykonanie muralu na wystawę bożonarodzeniową w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

2010
- organizacja i prowadzenie warsztatów dla młodzieży gimnazjalnej, łączących techniki tworzenia wycinanek ludowych i street-artowej techniki wycinania i odbijania szablonów.
- wystawa indywidualna prac inspirowanych znaleziskami z badań terenowych, Warszawa-Moskwa-Warszawa, w warszawskiej galerii [v]iuro.
- wykonanie muralu na wystawę bożonarodzeniową w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

2009
- prowadzenie warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży z warszawskiej Pragi we własnej pracowni artystycznej/świetlicy. Współpraca z Bibliotekami Podwórkowymi.

2008
- współpraca z zespołem Specjalizacji Animacja Kultury w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego przy realizacji projektu animacyjnego PoWiśle i po Pradze (uczestnictwo w roli animatora/muralisty, pomoc przy organizacji).
- udział w imprezie Szablon Dżem 3, prezentującej dokonania młodych twórców street-artu.
- wystawa w galerii Teatru Wytwórnia „TAKspotykaNIE” (wraz z grupą Czuły Bodziec Graficzny). Na wystawie prezentowane były prace inspirowane rozmowami/wywiadami przeprowadzonymi z mieszkańcami warszawskiej Pragi.
- wykonanie muralu na warszawskim klubie Aurora.

 2007
- udział w imprezie Szablon Dżem 2, prezentującej dokonania młodych twórców street-artu.
- wystawa wraz z grupą artystyczną Czuły Bodziec Graficzny w Domu Kultury Praga Północ Czuły Bodziec Graficzny idzie do galerii.
- udział w imprezie towarzyszącej festiwalowi Wisłostrada, jako muralista.
- wykonanie murali zdobiących korytarze Domu Kultury Śródmieście 
   (wraz z grupą Czuły Bodziec Graficzny).

2006
- udział w imprezie Szablon Dżem 1, prezentującej dokonania młodych twórców street-artu.
- prezentacja prac na wystawie zbiorowej Laktacje NIE-holenderskie w Wytwórni Wódek Koneser

2005
- udział w imprezie dla twórców graffiti Street Art Jam 2.

Aleksandar Ćirlić Życiorys 2010


JAK?
Jeśli są Państwo zainteresowani nabyciem któregoś z przedmiotów lub obrazów prezentowanych na tym blogu, lub chcielibyście zamówić mural, obraz czy też mebel zaprojektowany specjalnie dla Was wystarczy napisać maila na adres: dada17@wp.pl.